Проблемна тема: «Формування конкурентноспроможної особистості шляхом впровадження інноваційних навчально-виховних технологій на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу»
Девіз: "Хто не хоче відставати, мусить рухатись вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому полягає основна місія сучасного вчителя..."
Творче кредо: "Посередній учитель розповідає...Хороший учитель пояснює...Кращий учитель демонструє...Творчий учитель надихає..."

понедельник, 23 марта 2015 г.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГИ Й АВТОРСЬКОГО ПРАВА
Ідея Всесвітнього дня книги належить Міжнародній Асоціа­ції Книговидавництв і потім була запропонована на розгляд ЮНЕСКО урядом Іспанії, а  за пропозицією Російської Федерації, у формулювання було додано й авторське право.                                                                                                                                           

Таким чином, Генеральна Конференція на своїй 28 сесії в 1995 році одноголосно схвалила Резолюцію 28 С/3.18, що про­голосила 23 квітня Всесвітнім днем книги й авторського пра­ва.
  Це свято виникло в Каталонії (Іспанія), де в цей день до кожної проданої книги традиційно додається троянда. Більш серйозною причиною для вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народилися або вмерли саме 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков та інші.                                                                                                                                
У Всесвітній день книги й авторського права, який святкують у 190 країнах світу, уся спільнота — і ті, хто читає, і ті, хто пише, видає та продає книжкову продукцію — складають цілі програми заходів, що свідчать про їхню любов до книги. Проводяться найрізноманітніші зустрічі з авторами, конкурси, акції на захист книги, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і безкоштовно роздають його активним і не дуже відвідувачам книжкових магазинів. Першим нормативним актом авторського права, який закріпив низку прав авторів і розділив повноваження авторів та видавців, вважається «Статут королеви Анни», прийнятий у 1709 році в Англії. У 1952 році на конференції в Женеві була прийнята Всесвітня конвенція про авторське право. У 1967 році в Стокгольмі була підписана Конвенція про заснування Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), яка набула чинності в 1970 році. З прийняттям Україною Закону «Про авторське право і суміжні права», а також інших законодавчих актів було створено авторське правове поле, яке в цілому відповідало міжнародним нормам. Подальше вдосконалення законодавства з питань авторського права здійснювалося з урахуванням відповідності національних законодавчих норм міжнародним нормам.
Джерело: Шкода М.Н. Традиції та свята українського народу / М.Н. Шкода. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2007. – 384 с.

Комментариев нет:

Отправить комментарий