Проблемна тема: «Формування конкурентноспроможної особистості шляхом впровадження інноваційних навчально-виховних технологій на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу»
Девіз: "Хто не хоче відставати, мусить рухатись вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому полягає основна місія сучасного вчителя..."
Творче кредо: "Посередній учитель розповідає...Хороший учитель пояснює...Кращий учитель демонструє...Творчий учитель надихає..."

четверг, 2 апреля 2015 г.

210 років від дня народження Ганса Крістіана Андерсена   (1805-1875), датського письменника
Народився данський письменник 2 квітня 1805 р. в Оденсе.  І хоч його батько був бідним чоботарем, а мати простою прачкою, що в дитинстві жебракувала, на батьківщині і досі повторюють одну з перших казок автора про його королівське походження. В автобіографії сам казкар хвалився міцною дружбою з майбутнім королем  Фредеріком VII.
Багата фантазія була дарована Гансу, мабуть, як винагорода за самотність. Він не любив гратись з сусідськими дітьми, бо ті висміювали захоплення хлопчика ляльковим театром, яке він проніс в зрілу юність. Тому він і придумував собі розвагу, підсвідомо подорожуючи чарівними світами. Вже в 11 років хлопчик був змушений заробляти собі на життя, адже його батько помер.  Працював майбутній казкар на сигаретній фабриці, підмайстром у ткача і кравця. Купивши перші свої чоботи, у 1819 р., Ганс Крістіан відправився у Копенгаген вчитись.
Художній талант розквітнув у 1835 р. і залишив по собі в спадок аж 156 казок. В його сюжетах тонко переплетені знання психології і фольклор, відчуття дитячої душі і поради батькам. Одвічне протистояння загального поняття «добро» (як уособлення чистої душі, допомоги, віри, чесності) навколишньому «злу» (користолюбство, гроші, пиха) взяте автором безпосередньо з реалій його життя. Соціально сформована уява висміює суспільні гріхи, які автор міг сам спостерігати. Часи хоч і йдуть, а деякі речі залишаються незмінними. Як вічно актуальні сюжети Андерсена. 
Його твори, перекладені на більш ніж 150 мов світу, насичені мораллю і перемогою честі та істини. Ну хто, зізнайтесь, не захоплювався у ніжному віці неймовірною силою любові юної Герди, що пройшла крізь численні небезпеки і звільнила з крижаного полону свого Кая? Її доброта розтопила саму Снігову Королеву.     А як забути милу допитливу Русалочка, що пожертвувала найціннішим заради любові? Хто не пам’ятає щирого дитяти з «Нового вбрання короля», яке розвінчало всенародну тупість,  і ніжну Принцесу на горошині? Навіть вирісши, ми згадуємо непохитність Олов’яного солдатика і перемогу  внутрішньої краси над зовнішніми незгодами у «Гидкому каченяті». Ще довго можна вести список завуальованих послань данського казкаря дітям, що показують, як насправді варто поводити себе у скрутних життєвих ситуаціях. Тут можна знайти соціальну сатиру і щиру віру в краще майбутнє. Андерсена дорослим варто почитати між рядків. 
Це дозволить відкрити його по-новому. В кожній казці можна виявити властиві до сьогодні аспекти життя.
https://sites.google.com/site/kazkiandersena/

Комментариев нет:

Отправить комментарий