Проблемна тема: «Формування конкурентноспроможної особистості шляхом впровадження інноваційних навчально-виховних технологій на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу»
Девіз: "Хто не хоче відставати, мусить рухатись вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому полягає основна місія сучасного вчителя..."
Творче кредо: "Посередній учитель розповідає...Хороший учитель пояснює...Кращий учитель демонструє...Творчий учитель надихає..."

воскресенье, 9 ноября 2014 г.

9 ЛИСТОПАДА ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПИСЕМНОСТІ


НЕСТОР – ЛІТОПИСЕЦЬ (бл.1056 – бл.1113) належить до найосвідченіших людей Київської Русі кінця ХІ-початку ХІІ ст. Окрім богословських знань мав виняткові здібності до історії та літератури, досконало володів грецькою мовою.
Сімнадцятирічним юнаком прийшов до Печерської обителі. З юних літ дотримувався тілесної та душевної чистоти, глибокого смирення, суворого посту та безперервної молитви. Натхненно возвеличував та прославляв Бога.
Після трирічного випробування прийняв постриг. Головним послушенством його у монастирі стала книжна справа. В монастирі існувала велика бібліотека і молодий Нестор наполегливо опановував накопичені століттями знання, продовжуючи духовне зростання.
З його праць збереглися життєписи святих князів Бориса і Гліба, преподобного Феодосія, перших преподобних Печерських. Та найвизначніший його твір – «Повість временних літ», складений за раніше написаними літописами, архівними і народними переказами та оповіданнями з поєднанням сучасних авторові подій.
     Помер Нестор – літописець 9 листопада бл.1113р., похований у Києво-Печерській лаврі. Тому за церковним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора – літописця.
А в Україні, починаючи з 1997р., відзначають День української писемності та мови.

1 комментарий:

  1. "Українська мова органічно притаманна цій землі, оскільки ідеально відповідає її енергетиці, клімату, ландшафту, тваринному і рослинному світу. З цієї причини володіння українською мовою надавало силу всім новоствореним українським етносам, забезпечувало їх природний зв'язок з духами предків і духом рідної землі. Відродження України відбудеться лише тоді, коли у ній пануватиме українська мова. "

    ОтветитьУдалить